Alchýmia zvuku je starobylé umenie používané po tisícročia ako forma liečenia, rekalibrácie, regenézy a ako nástroj pre otváranie vedomia.

Veda znovu objavila účinky zvuku v prvej polovici 20. storočia s vynájdením ultrazvuku a jeho využitím v medicíne. V súčasnosti predstavuje liečenie zvukom a jeho vplyv na ľudskú bytosť samostatný vedný odbor.

Soundhealing je forma holistického liečenia vibráciami, frekvenciami. Založená je na vedeckom poznatku že všetko čo existuje, vibruje vo svojom prirodzenom vibračnom rozsahu – na určitej frekvencii. Bunky a častice v našom tele vibrujú na absolútne presnej frekvencii ak je náš systém v rovnováhe a na disharmonickej frekvencii, ak je náš systém v nerovnováhe, ktorú pociťujeme ako fyzický, prípadne emočný problém.

Terapia zvukom hĺbkovo harmonizuje telo a myseľ, prinavracia rovnováhu. Štruktúry a bunky v tele sa rekalibrujú. Cítime sa uvoľnení, spokojní a odpočinutí. V stave pokoja a harmónie dokážeme z nadhľadu vnímať svoju životnú situáciu, lahšie odolávame stresu, tlaku a zhonu. Po terapii odchádzame plní novej energie a sily.


Hlavné účinky liečenia zvukom

 • Navodzuje hlboký relaxačný až meditačný stav
 • Hlboko uvolňuje striedaním roznych mozgových vĺn
 • Výrazne znížuje úzkosť a stres
 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Posilňuje imunitu a vitalitu
 • Harmonizuje čakry a všetky aurické vrstvy
 • Nastoľuje telu prirodzenú elektromagnetickú harmóniu
 • Opravuje bunky a štruktúry v tele
 • Eliminuje bolesť
 • Navodzuje pocity harmónie, šťastia a pozitívnych emócií
 • Stimuluje prúdenie všetkých tekutín v tele (krvný obeh, lymfatický systém)
 • Podporuje kreativitu, intuíciu a motiváciu
 • Uvolňuje a čistí obmedzujúce vzorce správania, presvedčenia a návyky, ktoré nám už neslúžia a limitujú nás
 • Umožňuje prostredníctvom rozšíreného stavu vedomia prežiť a pochopiť presah multidimenzionality
 • Naladenie na vysoké frekvencie našej Božskej podstaty

Kryštálové misy a nástroje

Pri terapii zvukom používam kryštálové čakrové misy, kryštálové terapeutické kalichy, zvonkohry, gongy, koshi a etnické nástroje.

Kryštálové čakrové misy sú vyrobené z 99,992% čistého kremenného kryštálu, rozdrveného na piesok a pri vysokej teplote 4000 °C formované do tvaru mís. Rozozvučaním vydávajú silný, dlhotrvajúci zvuk v tvare sínusových vĺn, ktorý nesie kvalitu kryštálových vibrácií.

Ladenie kryštálových mís

Misy sú ladené na frekvenciu 432 Hz, čiže komorné A má hodnotu 432 Hz. Je to liečivá frekvencia, ktorá je v súlade s harmonickým vesmírom. Hudba ladená na frekvencii 432 Hz má liečivú energiu, pretože je čistým tónom matematického základu prírody. Frekvencia 432 Hz vychádza z Fibonacciho postupnosti a matematického vyjadrenia Zlatého Rezu, ktoré sú zhmotnené všade okolo nás v prírode. Táto hudba je teda ladená podľa rovnakého kľúča ako sme „zostrojení“ aj my.

Zlatý rez – kľúč stvorenia

Ako pôsobí „kryštálový zvuk“ na ľudské telo

Zvuk kryštálových mís rozvibruje a rozozvučí každú bunku v tele, rozhýbe všetko čo stagnuje a v tele nastáva zvukový posun…

Kryštálové misy v sebe spájajú alchýmiu zvuku a kryštáľu. Kryštalická forma kremíka má mnoho vlastností: zosiľuje, transformuje, kumuluje a prenáša vibrácie…teda vlnenie. Vo svojej podstate je to transformátor energie. Transformuje nižšie, hustejšie tóny, zvuky, energie na ľahšie, jemnejšie a vyššie. Jeho využitie poznáme v rôznych technológiách vrátane PC, TV, laser, mikrofón a iné…
Keď sú kryštáľové misy aktivované zvukom, spustí sa jav nazývaný akustická luminiscencia – svetelná hudba. Každá jedna časť ľudského tela odpovedá na tieto zvukové a svetelné vlny.

Vlastnosti týchto zvukových vĺn generujú akustickú bio-fotónovú odpoveď v celom organizme. Jednoducho povedané, zvuk tvorí svetlo a vyžarovanie a nastoľuje telu prirodzenú elektromagnetickú harmóniu a zvyšuje vitalitu, zharmonizuje meridiány a zladí fyzické telo so všetkými aurickými vrstvami.


Svetlo je najvyššou inteligenciou ľudského tela vsadené ako najvyšší, najdokonalejší harmonický kód v subatomárnom jadre každej jednej častice…bunky…. 


Kryštály kremenného kryštáľu vznikajú v skalných dutinách kryštalizáciou vodných roztokov minerálov.

Celé ľudské telo vrátane ľudskej DNA obsahuje kryštalické štruktúry. Fyzické telo sa skladá z tekutých kryštalických systémov v bunkových membránach, tukových tkanivách, svalovej a nervovej sústave, lymfe a krvi. Práve vďaka tomu reaguje a rezonuje s výnimočnými frekvenciami kryštálových mís. Až 80 % ľudského tela je tvorené vodou – tekutou kryštalickou štruktúrou, ktorá reaguje na vibrácie kryštalického pôvodu.